ŞOTEKS ETİKET

EN İYİSİNİ ORTAYA ÇIKARABİLMEK İÇİN İŞİMİZİ BÜYÜK BİR TUTKUYLA YAPIYORUZ.

90’LI YILLARIN ORTALARINDA MATBAA SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN ŞOTEKS, 2002 YILINDA BUGÜNKÜ KURUMSAL KİMLİĞİNE KAVUŞTU.

FAMA, BSCI, CTW, HIGG INDITEX, FSC®, ISO, OEKO-TEX ÜRÜN VE ÜRETİM STANDARTLARINA SAHİBİZ.

2015 yılında İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde 5.000-m2 kapalı alana sahip olan yeni binalarına taşındık. Ar-Ge ve inovasyonu işimizin ana ekseni haline getirip, üretim ve teknoloji kapasitemizi hızla geliştirmeye devam ediyoruz.

DİNAMİK, PROBLEM ÇÖZME VE KRİZ YÖNETİMİNE HAKİM, GENÇ VE EĞİTİMLİ İNSAN KAYNAĞI.
DÜNYA MARKALARINA, KALİTELİ VE HIZLI HİZMETİ UYGUN FİYATLA SUNUYORUZ.
Taleplere bağlı olarak ortaya çıkan standart veya özgün tasarım ürünlerine, en doğru teknik detay çözümlerine ve asla ödün vermediğimiz kalite anlayışına sahibiz. Rakiplerimizden ayrıldığımız en değerli yanımız, inanılmaz kısa sürede ürün teslimini gerçekleştirmemiz.

YENİ TEKNOLOJİ MERKEZİNDE SÜREKLİ ARTAN ÜRETİM KAPASİTESİ İLE ÖNE ÇIKIYOR.
Sürekli artan üretim kapasitemizle, ofset baskı, dijital baskı, RFID-tag, UV ofset, CTP, Tabaka-Rulo Serigraf, Sıcak Transfer, Flekso, Rulo kumaş baskı ve dokuma etiket üretimi yapıyoruz. Etiketin yanı sıra, kutu, katalog ve broşür gibi her türlü matbaacılık hizmetleri alanında da faaliyet gösteriyoruz.

NEDEN ŞOTEKS ETİKET

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
Müşterilerimizin beklentilerini en üst seviyede yerine getiriyoruz.

HIZLI ÜRETİM
Kalitemizden asla ödün vermeden, üretim hızımızla fark yaratıyoruz.

DÜŞÜK MALİYET
Doğru maliyetlendirme politikamızla uygun fiyatlı çözüm üretiyoruz.

KALİTE
Teknoloji ve inovasyondan yararlanarak,kalitemizi her geçen gün arttırıyoruz.

VİZYONUMUZ

Yaratıcı düşünceye ve yenilikçi teknolojilere odaklanan ve böylece sektörel etkin ve çabuk sonuçlar verecek çözümler üreten bir firma olarak;

  • Teknoloji odaklı olmak ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek
  • Kaliteyi üreten ve üretimin her safhasında benimseyen olmak
  • Müşterilerimize her zaman çözüm üreten olmak
  • Doğa Dostu olmak, Çevre politikamızdan ödün vermemek

MİSYONUMUZ

Yurtiçi ve Yurtdışı tekstil sektöründe ihtiyaç duyulan etiket türlerinin tamamını üretme potansiyeline ve teknolojisine sahibiz bu anlamda sürekli iyileşen ve yatırımları ile büyüyen Şoteks Etiket olarak;

  • Müşterilerimizin beklentilerini en üst seviyede yerine getirmek.
  • Kalitemizden asla ödün vermeden, üretim hızımızla fark yaratmak.
  • Doğru maliyetlendirme politikamızla uygun fiyatlı çözüm üretmek.
  • Teknoloji ve inovasyondan yararlanarak, kalitemizi her geçen gün arttırmak.

ETİK ANLAYIŞIMIZ

İş süreçlerimizde ve ilişkilerimizde doğruluk ve dürüstlük öncelikli değerlerimizdir. Çalışanlarımızla ve tüm iş ortaklarımızla olan ilişkilerimizde doğruluk ve dürüstlükle hareket ederiz. Operasyonel mükemmellik anlayışımızın temelini, teknolojinin tüm alanlarda etkin kullanımı, yalın iş süreçleri, tanımlı iş yapma sistematiği, veriye dayalı ve hızlı karar verme sistemlerimiz oluşturur. Çeviklik ve hız temel yetkinliklerimizdendir.
YASAL SORUMLULUKLARIMIZ
Yurtiçi ve yurtdışında mevcut tüm faaliyet ve işlemlerimizi T.C. yasaları ve milletlerarası hukuk çerçevesinde yürütür, yasal düzenleyici kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde çalışırız.
MÜŞTERİLERİMİZE KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ
Müşteri memnuniyeti odaklı, müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine en kısa zamanda, en doğru şekilde cevap veren bir anlayışla çalışırız. Hizmetlerimizi, zamanında ve söz verdiğimiz koşullarda sunar; müşterilerimize saygı, onur, adalet, eşitlik ve nezaket kuralları çerçevesinde yaklaşırız. Müşterilerimizin her türlü veri ve ticari sırrını korumakla hem ahlaken hem de yasalar gereği korumayı görev biliriz.
TOPLUMA VE İNSANLIĞA KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ
Demokrasinin, insan haklarının, ve çevrenin korunması; eğitim ve hayır işleri bizim için çok önemlidir. İyi bir vatandaş olma bilinciyle toplumsal konularda duyarlı bir şekilde hareket eder, bu konularda uygun faaliyetlerde rol almaya çalışırız. Türkiye’nin ve hizmet verdiğimiz her coğrafyanın sosyal, politik ve kültürel değerlerine duyarlı davranırız. Çevreye ve doğaya değer veren bir yaklaşımla üretim yapar, bugünden daha iyi bir gelecek yaratmaya katkıda bulunuruz.
İŞ ORTAKLARIMIZA KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ
İyi bir müşteriden beklendiği şekilde adil ve saygılı davranır, yükümlülüklerimizi zamanında yerine getirmek için gerekli özeni gösteririz. İş yaptığımız kişi ve kuruluşlar ile iş ortaklarımızın gizli bilgilerini özenle koruruz.
RAKİPLERİMİZE KARŞI SORUMLULUKLARIMIZ
Etkin bir şekilde, sadece yasal ve etik olan alanlarda rekabet eder, haksız rekabetten kaçınırız. Toplum içinde hedeflenen rekabetçi yapının sağlanmasına yönelik çalışmaları destekleriz.
HUKUKİ SORUMLULUKLAR
Çalışanların özlük haklarının tam ve doğru biçimde kullanılmasını sağlamak. Çalışanlar ile ilgili özel bilgileri, hukuki zorunluluk haricinde, çalışanın izni ve bilgisi olmadan üçüncü şahıslarla paylaşmamak.
ADİL YAKLAŞIM
Çalışanlara dürüst ve adil yaklaşmak, ayrımcı olmayan, temiz, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sunmak. Çalışanların görüş ve önerilerini değerlendirmek, yanıtlamak ve motivasyon arttırıcı stratejiler geliştirmek.
FIRSAT EŞİTLİĞİ
İşe alma ve istihdamda tek ölçü olarak işe uygunluk vasfını aramak, ayrımcılık yapmadan fırsat eşitliği sağlamak. Şirketimizi ileriye götürecek en nitelikli gençleri ve deneyimli profesyonelleri Şirketimize kazandırmak. Çalışanlarımızın bireysel gelişimi için gerekli çabayı göstermek, kariyer gelişimi açısından desteklemek ve imkan sağlamak.
ÜCRET POLİTİKASI
Çalışanların yeteneklerini, gücünü ve yaratıcılığını desteklemek. Adil ve rekabetçi ücret politikaları, etkin ve objektif performans değerlendirme sistem ve uygulamaları sunmak. Yükselme ve ödüllendirmede fırsat eşitliği sağlayarak çalışanların aidiyet duygusunu geliştirmek.
İNSAN VE ÇALIŞAN HAKLARINA SAYGI
İş birliği ve dayanışmanın en önemli unsur olduğu şeffaf ve karşılıklı saygıyı teşvik eden, çalışma ortamını yaratmak ve kalıcı kılmak. Barışcıl bir çalışma ortamı sağlayarak, insan haklarına saygılı olmak. İş yerinde tacize ve mobbinge hiçbir şekilde müsaade etmeyerek, Whistle-Blower’ları ifşa süreci içerisinde korumak, desteklemek.